Podobnie jak i rok temu, w tym roku mam znowu zaszczyt zasiadać w Kapitule wybierającej Planszową Grę Roku oraz Zaawansowaną Grę Roku. Trwa właśnie drugi etap konkursu, który wyłoni te najlepsze gry.

Celem nagrody jest promocja gier planszowych w społeczeństwie. Zgodnie z regulaminem: „Gra Roku” powinna charakteryzować się wysoką jakością wykonania, czytelną instrukcją, powinna rozbudzać zainteresowania potencjalnych nowych graczy dynamicznie rozwijającym się rynkiem gier planszowych oraz zachęcać do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny albo przyjaciół.

W obecnym etapie do Gry Roku zakwalifikowanych jest 56 tytułów, a do Zaawansowanej Gry Roku 15 tytułów wydanych w Polsce w 2013 roku. Kapitułę czeka więc sporo pracy, aczkolwiek jest to praca bardzo przyjemna, bo trzeba grać, grać i grać. Mam już kilka tytułów, które w sposób szczególny zrobiły na mnie wrażenie, ale jeszcze trochę sprawdzania przede mną.

Zachęcam do śledzenia dalszego przebiegu konkursu, w końcu jest on po to, by ułatwić osobom zainteresowanym planszówkami podjęcie najlepszej decyzji przy wyborze gry dla siebie i swoich towarzyszy na wspólne spędzenie czasu.

Więcej informacji o nagrodzie oraz listę zakwalifikowanych gier znajdziecie na stronie Planszowa Gra Roku 2014.

Recenzja: Tenzi
Recenzja: Pizza XXL