Słowo Stworki to tak naprawdę stare dobre Państwa Miasta, tylko w ładnej, bajkowej oprawie, dobrej do gry z małymi dziećmi.

Gracze losują karty z tematami, wybierają je na przemian, po czym losują litery początkowe. Następnie każdy ma jak najszybciej podać coś należącego do danej kategorii i zaczynającego się na tą literę (nie może to być jednak jedzenie przedstawione na karcie). Gracz, który nie poda (lub poda jako ostatni), dostaje jeden punkt. Zwycięzcą zostanie ten, kto na koniec gry ma najmniej punktów.

IMG_6259

Państwa Miasta to sprawdzona gra imprezowa, nic wiec dziwnego, że i w tej odmianie sprawdza się dobrze. Bajkowe grafiki dodają atmosfery i jest to sympatyczny zabijacz czasu. Nie jest to jakiś wielki hit, ale jak na familijno-imprezówkę, daje radę :)

Uwaga – gra jest reedycją tytułu „Słowo Stwory”, który jest wyraźnie droższy (50-70 zł) i ma nieco zmodyfikowane zasady. Warto uważać by ich nie pomylić w sklepie.

Moja ocena:  4/5 -przyjemna, prosta gra w dobrej cenie


Po Słowo Stworki chyba bym nigdy nie sięgnęła, bo sam tytuł sugeruje już, że to jakaś dziecinna gierka, żaden szał. Ale jako że byliśmy w kawiarni, w której można było sobie ją wziąć do stolika i pograć – stwierdziłam, że spróbujmy.

Muszę powiedzieć, że grało się naprawdę przyjemnie. Mieliśmy oboje zabawę, było śmiesznie, czasami żenująco, jak nie umiało się znaleźć oczywistego słowa. Jest w tej grze coś uroczego.

IMG_6260

Myślę, że to dobra gra do zabawy z dziećmi, czy nawet nastolatkami. Ma w sumie jakiś element edukacyjny, wymaga pewnej dozy kreatywności i jest ładna, a rozgrywka jest dobrym zabijaczem czasu, albo wstępem do czegoś większego. Pamiętajmy jednak, że Słowo Stworki wciąż pozostają prostą grą, bardziej przeznaczoną dla młodziutkich graczy. Zatem i wspomniany przeze mnie element edukacyjny, i kreatywność pozostają na poziomie stosownym do ich wieku.

Przystępna cena, więc można spokojnie kupić, by ze znajomymi bawić się nią na imprezie. Mam całkiem miłe odczucia związane z tą grą, ale nie powaliła mnie aż tak, by dać wyższą ocenę. Jeżeli najczęściej grasz w gronie rodzinnym, z dziećmi – możesz tanio mieć sympatyczną zabawkę.

Moja ocena: 3/5


IMG_6261

Ostateczna ocena: 3,5/5

Ilość graczy: 2-5

Przeciętny czas rozgrywki: ok. 15 minut

Cena: ok. 14-20 zł

Grę możesz kupić np. TUTAJ.

Recenzja: Pizza XXL
Solec 44 w Warszawie