Kolejny wpis z cyklu „Miejsca do grania”.

Solec 44 to kawiarnio-restauracja położona na warszawskim Powiślu (nazwa lokalu jest jednocześnie jego adresem). Miejsce nieco niewyględne (choć wyraźnie bardziej dopracowane niż recenzowany swego czasu Paradox Cafe), oferuje szeroki wybór trunków w dość przyzwoitych cenach, jak również wybór nieco udziwnionych dań w cenach już nieco nieprzyzwoitych. My testowaliśmy akurat lody z palonej kaszy gryczanej, ogólne wrażenie – meh, udziwnienie na siłę. Generalnie jest to lokal bardziej hipsterski w klimacie, wystroju i cenach, zdecydowanie odbiegający od studenckiego Paradoxu. Jest też nieco niefortunnie położony.

2014-08-02 15.35.34

Ma jednak jedną, ogromną zaletę: naprawdę dużą szafę z bogatym wyborem gier, zdecydowanie przebijającym Paradox (choć, dla uczciwości, Paradox ma więcej nowości jak Zombiecide czy Battlelore, w Solcu stawiają raczej na klasykę). Wynajem gier jest darmowy, nic tylko siedzieć i grać…

Pod warunkiem, że nie jest to akurat zbyt gorący dzień, gdyż lokal, niestety, nie posiada klimatyzacji.

Ogólnie nie jest to miejsce, które oczarowuje, jednak wybór gier jest na tyle duży, że wabi do ponownych odwiedzin.

Moja ocena:  Nieco drogawo, raczej na drinki niż jedzenie, ale bogaty wybór gier sprawia, że warto tam czasem wpaść. My zdecydowanie zamierzamy jeszcze wrócić.

2014-08-02 15.35.18

Solec 44 podoba mi się o wiele bardziej niż Paradox Cafe. Jest tam przede wszystkim jaśniej, przestronniej, schludniej. Można przyjść zarówno z nastolatkiem, jak i z babcią na wspólną partyjkę jakiejś gry. Nie czuję się tam jak zgred, a raczej zgredka, jak to bywa w zdominowanym przez dwudziestoletnich chłopców Paradoxie. Jest więcej rzeczy do zjedzenia i wypicia.

Niestety, są też wady – jedna z sal wygląda jak świetlica szkolna, może to i wygodne do grania, ale na pewno nie urokliwe. Jest zdecydowanie za drogo. No i jest na Powiślu, które jest świetną dzielnicą, ale dojazd tam nie należy do najlepszych w Warszawie. Od nas z Żoliborza to kawałek drogi.

2014-08-02 15.37.58

Solec 44 ma dużo gier na półkach, gier naprawdę fajnych. Znalazłam wśród nich kilka tytułów, w które z chęcią zagram, bo już od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie.

Moja ocena: Dla osób mieszkających w okolicy Powiśla – świetne miejsce do pogrania, niestety dość wysokie, jak na tego typu lokal, ceny konsumpcji.


Adres: Solec 44, ul. Solec 44 (Powiśle) Warszawa

WWW: Solec 44

Recenzja: Słowo Stworki
Recenzja: Jaipur