„Pojedynek Robotów” to tak naprawdę uproszczona wersja japońskich szachów Shogi, ubrana w klimat lekko futurystyczny. Każdy z graczy dysponuje czterema różnymi robotami, o odmiennych możliwościach ruchowych, a celem gry jest zbicie czerwonego robota przeciwnika. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że po zbiciu piona przeciwnika można go wprowadzić do gry po swojej stronie.

IMG_4834

Szata graficzna jest prosta, ale funkcjonalna, robociki w klimatach kreskówek z lat 80-tych robią przyjemne wrażenie. Zasady są proste, ale dające dużo do myślenia, natomiast zdecydowanie nie jest to gra dla osób lubiących dużą interakcję – podobnie jak w szachach siedzi się tu dużo w swojej głowie i planuje strategię. Co nie jest niczym złym :) Reguły są na tyle łatwe, że można do gry spokojnie wprowadzić małe dziecko, ale na tyle elastyczne, że i doświadczeni stratedzy mogą się tutaj nieźle przejechać. Niewątpliwie jest tu jednak istotna przewaga w doświadczeniu gracza – laicy nie mają szans z wyjadaczami.

Moja ocena:  4/5- jeśli lubisz szachy czy Go, pojedynek przypadnie Ci do gustu.

IMG_4837

Pojedynek robotów to jedna z najładniejszych gier, jakie widziałam. Duże, drewniane klocki, bardzo przyjemne w obcowaniu, ciekawe grafiki, porządne wykonanie. Ma się trochę wrażenie, że to nie gra, tylko układanka z klocków. Za to duży plus. Ale na tym zalety gry się kończą.

A nie, przepraszam, jest jeszcze jedna zaleta: rozgrywka jest krótka. Dzięki temu można zagrać z kimś, kto lubi tego typu gry, przemęczyć się te parę minut, poobracać klocki i z głowy.

No dobrze, a mówiąc serio: nie jest to mój ulubiony rodzaj gry. Milczenie, cisza, rozpamiętywanie w głowie tego co było i będzie. Skupienie i para buchająca z umysłów. Zero zabawy i rozrywki. No, może niezupełnie zero, ale bardzo mało.

Spodoba się miłośnikom szachów i milczących rozgrywek, jednak to gra raczej nie dla mnie. Mogę w nią czasami zagrać, by zrobić komuś przyjemność, bo jest krótka i ładna.

Mam kłopot z ocenieniem tej gry. Dałabym 2, ale w porównaniu z innymi grami, którym dawałam 2, jest trochę lepsza. Na 3 to troszkę za wiele. Najlepiej pasowałoby 2,5 ale nie dajemy połówek. No cóż, muszę się na coś zdecydować, zatem niech będzie. Za design.

Moja ocena: 3/5

 IMG_4838

Ostateczna ocena: 3,5/5

Ilość graczy: 2

Przeciętny czas rozgrywki: ok. 5-15 minut

Cena: ok. 50 zł

Grę możesz kupić np. tutaj

Recenzja: 6 bierze!
Recenzja: Kingdom Builder