O nas

Kim jesteśmy? Parą „niedzielnych graczy”, ludźmi którzy lubią sobie zagrać od czasu do czasu w dobrą planszówkę i zdecydowali się podzielić swoimi wrażeniami na ten temat.

Jako para graczy, gry recenzujemy przede wszystkim z perspektywy tego, jak gra się w dwie osoby (jeśli to możliwe), choć oczywiście staramy się też testować warianty wieloosobowe.

interesował się planszówkami i RPG od wielu lat, ale przez długi czas było to zainteresowanie bardziej kolekcjonerskie – dużo zbierał, niewiele grał. Kilka lat temu zmienił jednak nawyki, przebrał swoją kolekcję, zostawiając tylko najlepsze gry i zaczął z nich intensywnie korzystać.

Lubi gry złożone, umożliwiające realizacje skomplikowanych planów, ale nie pogardzi też szybką partyjką w Chez Geeka.

Szczególnie w grach irytuje go niedopracowany endgame – nie po to tyle inwestował w dojście na szczyt, by teraz się tam nudzić.

uwielbia społeczny aspekt gier, okazję do spotkania ze znajomymi i interakcji. Gdy spodoba jej się jakaś gra, potrafi rozegrać w nią dziesięć partii pod rząd i wciąż mieć ochotę na więcej.

Lubi gry z prostymi zasadami, które łatwo wyjaśnić i od razu zacząć grać. Docenia też pewien element losowości w grze.

Nie przepada za grami, przy których nieustannie trzeba zerkać do instrukcji. Irytuje ją, gdy o wygranej w dużej mierze decyduje blokowanie przeciwników, zamiast bycie najlepszym w podejmowaniu właściwych decyzji i działań na swoim „poletku”.


Dodatkowe informacje:

Logo wygenerowane w https://logomakr.com/