Kolejna Egmontowa gra z cyklu „weźmy dobrze znane mechanizmy i nadajmy im ładny kształt”. Nie ma w tym nic złego, tak długo jak cena jest znośna, a w przypadku Pizza XXL tak właśnie jest – grę możesz kupić taniej niż kiepskie wino.

Pizza XXL to de facto dwie różne gry oparte o te same akcesoria: zręcznościowa i pamięciowa.

IMG_6255

Zręcznościowa mechanika polega na wyłożeniu trzech różnych krążków pizzy. Każdy z krążków zawiera trzy różne składniki + ser. Gracze na zmianę odsłaniają kafelki z symbolami dodatków, much (pustych kafelków) oraz sera. Gdy uzbiera się dość, by złożyć z nich którąś z pizz, należy jak najszybciej ją zaklepać. Na jej miejsce dodaje się nową, tasuje kafelki i dobiera od nowa. Kto zbierze trzy pizze: wygrywa.

Mechanika pamięciowa działa podobnie. Każdy z graczy dostaje po pizzy, następnie odwraca, jeden po drugim, kolejne wyłożone kafelki. Jeśli trafi na coś, co pasuje mu do pizzy – może odwracać dalej. Jeśli na muchę lub dodatek nie pasujący, kafelki są z powrotem zakrywane i rusza drugi gracz.

Wszystko w przyzwoitej jakości elementach, z prostą, ale sympatyczną grafiką.

Pizza XXL nie jest jakimś wielkim hitem, ale za tą cenę – traktując ją jako grę familijną – można się na nią skusić.

Moja ocena:  4/5 – przyjemna, prosta gra, dobra na zabawę z dziećmi

IMG_6256


Pizza XXL jest przede wszystkim grą bardzo ładną i smakowitą. Idealny prezent dla miłośników pizzy, którzy czasami lubią sobie zagrać w coś prostego i szybkiego, zwłaszcza z dziećmi. Sprawdzi się też jako zabawna imprezówka na początek (lub na koniec!) spotkania z przyjaciółmi.

Nawet w dwie osoby gra się zabawnie i całkiem przyjemnie. Niewątpliwie dużą zasługę mają tutaj okrągłe i kolorowe kafelki pizzy, z którymi jest bardzo miło obcować. Żeby wygrać, trzeba być skupionym i gotowym w każdej chwili trzasnąć ręką o stół, a dokładniej o swoją pizzę. Szybsi będą pierwszymi :)

Pizza XXL mieści się w małym pudełku, które możecie zabrać ze sobą na wyjazd, a w domu też nie zajmie zbyt wiele miejsca – to też dodatkowa zaleta.

Nie jest to gra, która będzie powodować wypieki emocji na twarzy, ale wiadomo – gry typowo familijne rzadko tak działają.

Gra jest niedroga, więc jeżeli grywacie z dziećmi, albo z osobami niedoświadczonymi w grach, ale za to chętnymi – możecie sobie ją kupić. A potem zamówić pizzę :)

Moja ocena: 4/5


IMG_6257

Ostateczna ocena: 4/5

Ilość graczy: 2-5

Przeciętny czas rozgrywki: ok. 15 minut (wariant szybki), ok. 25 minut (wariant pamięciowy)

Cena: ok. 13-20 zł

Grę możesz kupić np. TUTAJ.

Wybieramy Grę Roku 2014!
Recenzja: Słowo Stworki