Reguły gry

Podobno jest serial o tytule „Reguły gry”. Nie wiem, bo nigdy nie widziałam ani jednego odcinka. W związku z tym serialem powstała gra „Reguły gry”. Celem gry jest zebranie w jak najkrótszym czasie żetonów z podobiznami wszystkich bohaterów serialu. Żeton dostaje się wtedy, gdy odłoży się 4 karty ze zdjęciem danego bohatera. Gracze mają po cztery karty na ręce, dobierają jedną ze stosu, następnie odkładają sobie na swój własny stosik wybraną kartę i resztę swojej talii przekazują kolejnemu graczowi. Gdy uznają, że zebrali już 4 karty z danym bohaterem – przerywają grę i mówią jego imię. Następnie karty są sprawdzane i jeżeli wszystko się zgadza – dostają żeton. I tak dalej. Historia się powtarza aż ktoś zdobędzie żetony wszystkich 5 bohaterów.

Gra jest bardzo słaba, wręcz beznadziejna. Mechanika (o ile tu w ogóle można mówić o mechanice) jest niedopracowana, gra jest banalna, nudna i bezsensowna. Zero klimatu, zero angażowania gracza w rozgrywkę. Plusem są ładne zdjęcia bohaterów. No cóż, te można zrobić bez wysiłku – wystarczy do tego aktor i przyzwoity aparat.

Gra jest niewarta zakupu, jeżeli ktoś zna i lubi ten serial – lepiej niech sobie kupi breloczek, większa szansa, że się przyda.

Moja ocena: 1/5

Po co?

Ja rozumiem, dorobić się na serialu i w ogóle.

Ale jakieś minimalne poczucie przyzwoitości trzeba chyba mieć… Więc pytam tylko: po co?

Moja ocena:  0/5 – po co? za co?

 

 

Ostateczna ocena: 0,5/5

Ilość graczy: 2 – 5

Przeciętny czas rozgrywki: ok 10-15 min.

Cena: ok. 30 zł

Grę możesz kupić np. tutaj

Recenzja: Carcassonne
Recenzja: Pentago