Pewnie już niektórzy czytelnicy wiedzą, że w tym roku mam przyjemność zasiadać w kapitule konkursu Gra Roku 2013, wyłaniającego najlepszą polską grę planszową.

Każdego roku na rynku pojawia się mnóstwo nowych tytułów i czasami ciężko wybrać te, które są warte zakupu i rozegrania. Dlatego od 2004 roku redakcja serwisu GamesFanatic.pl organizuje konkurs Gra Roku. W tym roku obok tytułu Gra Roku, po raz pierwszy będzie przyznana dodatkowa nagroda – Zaawansowana Gra Roku.

Nagrody Gra Roku i Zaawansowana Gra Roku to prestiżowe tytuły nie tylko dla gier i ich autorów, ale też dla wydawnictw, które dzięki nim mają większą motywację do wydawania kolejnych, jeszcze lepszych gier, a otrzymując zwycięski tytuł mają dodatkową promocję.

W skład Kapituły wchodzi 21 osób (wśród których jestem jedną z zaledwie dwóch kobiet!) związanych z tematyką gier planszowych.

Wśród zakwalifikowanych do konkursu tytułów jest 88 gier, których listę można znaleźć tutaj. Ilość jest pewnym wyzwaniem, ale z przyjemnością w nie zagram! Poszczególne etapy konkursu są zaplanowane na ostatni kwartał roku, więc jest trochę czasu na granie.

Będę informować was o poszczególnych etapach konkursu i postępach prac Kapituły.

 

Recenzja: Mały Książę (rozgrywka wieloosobowa)
Recenzja: Polska w Budowie