W miniony weekend w Warszawie odbył się Festiwal Gier Planszowych i Towarzyskich KOCIOŁ 2012. Nie mogło nas tam oczywiście zabraknąć, chociaż Niedzielnych Graczy reprezentowałam sama – Artur miał w tych dniach inne zobowiązania.

Przez dwa dni na sześciu piętrach Politechniki Warszawskiej można było zagrać w setki różnych gier planszowych i karcianych. Jedno piętro było nawet w całości poświęcone towarzyskim grom japońskim. Były turnieje dla dzieci, dla dorosłych, była nauka gry, niektóre wydawnictwa wystawiały swoje egzemplarze do sprzedania, ale największą chyba atrakcją była wizyta Reinera Knizi – twórcy wielu gier znanych na całym świecie (np. „Pędzące żółwie”, „Zagubione miasta”, „Taj Mahal”, „Przez pustynię”, „Beowulf”, „Pan tu nie stał”). Pan Reiner Knizia, przemiły i skromny człowiek, jest bodajże pierwszym zagranicznym twórcą gier, który przyjechał do Polski. Podpisywał również egzemplarze swoich gier, więc skorzystałam i dałam do podpisu naszą „Przez pustynię”, której recenzja niebawem ukaże się na Niedzielnych Graczach.

 

Wypożyczalnia gier:

To zaledwie część gier, które znalazły się w wypożyczalni:

Reiner Knizia podpisuje grę dla Niedzielnych Graczy. Ustawiła się do niego całkiem spora kolejka, na szczęście byłam jedną z pierwszych osób:

Wspólne zdjęcie :)

Dedykacja dla Niedzielnych Graczy:

 

 

Recenzja: Warcraft - Gra Planszowa
Recenzja: Boggle SLAM!